Edukacinė programa "Pynimas iš vytelių"

Pynimas iš vytelių laikomas vienu iš seniausiu mums žinomų amatų. Viena iš patraukliausių šio amato savybių tai, kad lengvai galima panaudoti savo sugebėjimus ir pritaikyti gaminius savo poreikiams. Pintų gaminių įvairovė visais laikais stebino: nuo lopšių iki indų, nuo skrybėlių iki gyvenamųjų būstų, nuo krepšelio iki krepšių oro balionams, baldų kambariui ar sodui.

Vytelių pynimastai padėklų, pintinių, gėlyčių, dėžučių, vazelių, gėlių krepšių pynimas, apipinimas stiklainių, kurie panaudojami kaip medaus fasavimo indai. Tai ne tik  idomus užsiėmimas neįgaliesiems, bei ir puiki galimybė išmokus pinti, savarankiškai užsiimti šiuo amatu; Viso to galima išmokti edukacinėje pamokoje. Sužinosite vytelių auginimo specifikos bruožus, medžiagos paruošimo ir pynimo techniką. Galėsite patys paruošti pluoštą, skaldyti vyteles ir pinti.

Programa skirta įvairaus amžiaus grupėms.

Trukmė: 2 val.

Kaina: Vaikų grupei (nuo 5 iki 30 asmenų) - 3 € / asmeniui. Suaugusiųjų grupei (nuo 5 iki 30 asmenų) - 5 € / asmeniui


Edukacinė programa "Bičių vaško žvakių gamyba"

VšĮ Trakų neįgaliųjų užimtumo centre neįgalieji yra mokomi žvakių liejimo, liejamos žvakės iš natūralaus bičių vaško. 7 metai TNUC turi ekologinį bityną ir lietuviškų obelų sodą Šventininkuose (įsteigtą JT vystymo programos Pasaulio aplinkos fondo Mažųjų projektų programos lėšomis).

Žvakių liejimo edukacinė programa: Nuo senų laikų žinomas amatas – žvakių liejimas. Su ta pačia žvake eidavo į šliūbą, tos pačios žvakelės liepsna palydėdavo Amžinybėn. Nors žvakė senovėje buvo nepakeičiamas šviesos šaltinis, šiuo amatu vertėsi nedaugelis. Ir tai greičiau buvo ne verslas, bet pomėgis. Žvakių liejikų buvo mažai, tačiau žvakės visada turėjo paklausą ir vertę.

Programa skirta įvairaus amžiaus grupėms.

Trukmė : 2 val.

Kainos: Vaikų grupei (nuo 5 iki 30 asmenų) - 3 € / asmeniui. Suaugusiųjų grupei (nuo 4 iki 8 asmenų) - 5 € / asmeniui.

 


Edukacinė programa "Lipdymas iš molio"

Lietuvoje gilios molio dirbinių tradicijos. Molio darbai organizuojami dirbant su baltu bei  raudonu moliu. Šių užsiėmimų metu neįgaliesiems skatinamas erdvinis mąstymas, labai gerai lavinama rankų motorika ir mokomi lipdyti, taikant įvairias technikas bei būdus. Gaminame proginius medalius, lėkštutes, vazonėlius gėlėms, suvenyrinius pakabukus, suvenyrus iš molio su Trakų simbolika ir kt.

Edukacinio užsiėmimo metu susipažinsime su vienu seniausių amatų – keramika. Susipažinę su keramikai naudojamais darbo įrankiai, patys minkysite, formuosite ir nulipdysite suvenyrą.

Trukmė: 2 val.

Programa skirta vaikams.

Kaina: grupė (nuo 5 iki 15 asmenų) - 3 € / asmeniui.